Geleceğin para birimleri - BİTCOİN

Geleceğin para birimleri - BİTCOİN, Bitcoin, hiçbir ticari ya da merkezi otorite tarafından yönetilmeyen, Blockchain teknolojisi üzerine işlemekte olan ve
  26 Kasım 2020  /    Ali  /    294  /    0

Geleceğin para birimleri - BİTCOİN

Geleceğin para birimleri - BİTCOİN

Bitcoin, hiçbir ticari ya da merkezi otorite tarafından yönetilmeyen, Blockchain teknolojisi üzerine işlemekte olan ve sıradan para birimlerinin aksine daha farklı bir yapıda çalışan dijital para birimi olmaktadır. Bitcoin arkasında onu yönetecek bir otorite bulunmuyor. Arkasında sadece bir grup gönüllü kod yazarları bulunmaktadır. Dijital para birimi olan Bitcoin’ i geleneksel para birimlerinden ayıran detay ise sınırsız bir şekilde üretilememesidir. Yalnızca 21 milyon adet üretilen Bitcoin amacı talebin artması durumunda arzın sabit kalması ile fiyatın yükselmesidir. Peki dijital para birimi nasıl üretiliyor derseniz bu işleme madencilik adı veriliyor. Ve bu işlemi yapıp Bitcoin alan kişilere ise madenci deniliyor. Olayın mantığı kısaca belli görevleri tamamladıktan son ödül kazanmak oluyor. 

 

Bitcoin Pasif Gelir Yatırımı

Pasif gelir, Blockchain sistemi üzerinde projeler ile alım satım işlemleri yapıp para kazanma yöntemlerinden olmaktadır. Fakat bu işlemler sırasında güvenilir gelir kaynakları ile alım satım yapmak kolay değildir. Pasif gelir işlemleri sırasında kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle kendinize ek bir gelir kaynakları da oluşturabilirsiniz. Pasif gelir elde etmek için birkaç tane yol bulunmaktadır. Bunlar çok kolay yollar olmamakla birlikte çaba gerektirebilen uygulamalardır. Fakat devamında pasif bir gelir sağlayacağı için çaba gerektirmeyebilir. Madencilik yapmak bu işlemlerden birisidir. Madencilik yaparak bir ağı güvenli hale getirebilir ve ödül kazanabilirsiniz. Bu işlem için kripto para birikiminiz olmasına gerek yoktur. Fakat bu hizmeti yaparken kullanacağınız ekipmanlar oldukça önemlidir. Başlarken teknik ekipmanlarınıza yatırım yapmanız gerekebilir. Diğer bir kripto para pasif gelir etme yöntemi ise stake etmek. Kısaca fonları bir cüzdanda saklamak ve ardından ödülleri almak için çeşitli işlemler yapmayı gerektiren bir alternatiftir. 

 

Alt Coinler

Kripto para, merkezi bir yere bağlı olmaksızın kişiden kişiye aktarılan dijital para türlerine verilen isimdir. İnternet ağları üzerinden finansal işlemler ve alım satımlar gerçekleştirmek için kullanılan bu para birimi değişim aracıdır. Bununla beraber Alt Coinler ise Bitcoin’ ne karşı alternatif diğer kripto paralara verilen isimdir.

Örneğin; Enjin Coin, Monaco, Basic Attention Token, Siacoin, Steem bunlardan birkaçıdır. 

Çevrenizle Paylaşın :