Mobil Aplikasyonlar Revaçta!

Mobil Aplikasyonlar Revaçta!, Start-uplar çoğaldıkça, şirketler sanal ortama geçtikçe hayatımızda çoğu şey de değişmeye ve artmaya başladı. Artık pek çok i
  17 Mart 2020  /    Ali  /    600  /    0

Mobil Aplikasyonlar Revaçta!

Start-uplar çoğaldıkça, şirketler sanal ortama geçtikçe hayatımızda çoğu şey de değişmeye ve artmaya başladı. Artık pek çok işlemi kolay bir şekilde elektronik ortamdan halledebilir olduk. Bunun en büyük yardımcısı da tabii ki artan akıllı telefon ve tablet kullanımı. Bu popülerliğin eksi yönleri olduğu gibi pek çok artı yönü de var, özellikle de şirketler için!

 

Son yıllarda şirketlerin hedef kitleye ulaşmak için elektronik ortamları ve sosyal medyayı kullandığını görüyoruz. Peki neden? Cevabı çok basit, kullanıcı mesajı daha hızlı ve kolay olduğu için bu ortamlardan almak istiyor. Yoldayken, çalışırken hatta boş zamanlarında bile telefon veya tabletinden dünya ile iletişime geçerek almak istediği bilgileri alıyor. Aslında bu durum hem kullanıcı hem de şirketler için daha hızlı ve efektif bir yöntem. 

 

Yapılan araştırmalara göre internet üzerinden alışveriş oranı artarken, kişilerin %61’i alışveriş yaparken tercih edecekleri sitenin mobil uygulaması olmasını istiyorlar. Hem daha kolay hem de daha basit olduğu için tercih edilen mobil aplikasyonlar kişiye her ortamda rahatlıkla kullanım imkanı sunuyor. Hem hizmet hem de ürün satışları için rahatlıkla kullanılabilen bu uygulamalar şirketinizi kullanıcı gözünde yüceltirken daha fazla kişiye ulaşma imkanı da sunuyor. Basit ve kolay bir aplikasyon ile istediğiniz hizmeti sunabilir, kişilere özel profil oluşturulmasını sağlayabilir ve kullanıcının tek tuş ile her şeyi halletmesine imkan verebilirsiniz. 

 

Hedef Kitleye Ulaşmak için Ne Gerekli?

 

Hedef kitleye ulaşmanız için onlara her ortamda ve zamanda erişebiliyor olmanız lazım. Bu da sosyal medya ağlarınız, sitenizin mobil sürümü ve tabii ki mobil aplikasyonlarla gerçekleşiyor. 

- Eğer sosyal medyada hesabınız yoksa bu sizin bilinirliğinizi ve güvenilirliğinizi azaltıyor. Bu yüzden Youtube, Twitter, Instagram, Facebook ve LinkedIn gibi mecralarda hala markanızın hesabı yoksa, hemen açın.

- Web siteniz ne kadar güzel ve canlı olursa olsun mobil sürüme destekli bir altyapıya sahip değilse büyük oranda kullanıcı kaybedebilirsiniz. Kişiler mobil cihazlarından siteye girdiklerinde daha basit ve kullanışlı bir website ile karşılaşmadıklarında siteden hemen çıkma eğiliminde oluyorlar.

- Eğer bir hizmet veriyorsanız ya da satış yapıyorsanız kesinlikle bir mobil uygulamanız olması gerekiyor. Böylece hedef kitle daha pratik bir kullanım imkanı sunduğunuz için sizi seçebilir ya da müşterilerinizi kaybetmeyi önleyebilirsiniz. Mobil aplikasyonlar sayesinde kişiler uygulamanızı her yerde rahatlıkla kullanabilir, hizmet veya ürün satın alabilir. 

Çevrenizle Paylaşın :