Nedir bu Foundation ?

Foundation, Foundation Nedir?, Foundation & Bootstrap, mobil web sayfası, mobil uygulama tasarımı, Sakarya Web Tasarım, Web tasarım, web sitesi, web sitesi
  09 Kasım 2020  /    Ali  /    501  /    0

Nedir bu Foundation ?

FOUNDATION

Web sitesi oluşturma, satın alma ve web tasarımı son yıllarda pek çok insan tarafından merakla takip edilen ve popülerliği artan bir konudur. Yıllar boyunca sürekli gelişmekte ve kendini yenilemekte olan web tasarımları, farklı düzenler, yaratıcı şekiller ile bambaşka boyutlara ilerledi. İsteklerinize ve yapmak istediğiniz işe en uygun web tasarımı için seçeceğiniz çerçeveler oldukça önemlidir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Foundation çatısı ile sizlerde kolaylıkla kendinize uygun bir web sitesi oluşturabilirsiniz. 

 

Foundation Nedir ?

Foundation, web sitesi uygulamalarının tasarımlarını oluşturmak amacıyla 2011 yılında ZURB tarafından tasarlanan bir CSS çerçevesidir. İçeriğinde HTML ve CSS tasarım şablonları, tabloları, tool barları, butonları ve benzeri daha pek çok Javascript eklentisini bulundurmaktadır. Foundation mobil web sayfası projelerinizi oluşturmanız için büyük kolaylık sağlayabilir. Kullanımı ise oldukça kolaydır. Profesyonel tasarımcılardan işe yeni başlayanlara kadar pek çok kişi kullanabilir. Foundation basit gibi görünmesine rağmen sektörde büyük firmalar tarafından da sıklıkla tercih edilmiştir. Bunlardan bazıları; Facebook, Amazon, E-bay, Samsung, Disney ve daha pek çoğu. Foundation’ u kullanmaya başlamak için oundation.zurb.com adresinden bir  kütüphane indirebilir ya da CDN (içerik dağıtım ağı) üzerinden içeri aktarabilirsiniz. Aynı zamanda Foundation tarayıcılar arası uyumluluğa sahiptir ve web siteniz hangi cihaz ya da tarayıcıda açılırsa açılsın erişilebilir şekilde olacaktır. 

 

Foundation & Bootstrap

Bootstrap Twitter ’da Mark Otto ve Jacob Thornton tarafından geliştirilen bir CSS -HTML - Javascript kütüphanesidir. Basit komut ve fonksiyonları içerdiğinden ve kullanıcıya hemen hemen her tarayıcı ile uyumlu bir alt yapı sunduğundan dolayı oldukça sık tercih edilmektedir. Böylelikle, web sitesi tasarımlarınızı pek çok farklı çözünürlükteki mobil web sayfası ya da ekran boyutlarına göre ayarlayabilmektesiniz. Aynı zamanda Google SEO konusunda da uyumlu bir şekilde çalışan mobil web sayfası projelerinizi daha önde olacaktır. Foundation ve Bootstrap aynı amaçlara hizmet eden kütüphanelerdir. Fakat farklı içeriklerinde bulunan tasarımsal özel kodlardır. Web tasarımı projelerinizde her küçük ayrıntıyı ve bileşeni değiştirmek, düzenlemek isterseniz Foundation sizin için daha uygun olacaktır. Sitenizde ince ayarlar yapmak ve yaratıcı şablonlar oluşturmak için geniş kaynak kodları bulunduran Bootstrap ve Foundation oldukça kullanışlı kütüphanelerdir. 

 

 

Çevrenizle Paylaşın :